کلینیک زیبایی پوست سپادرم

پروتز لب

پروتز لب برای چه کسانی مناسب است ؟

اولین موضوعی که مطرح می شود این است که اصلا پروتز لب برای چه کسانی مناسب است و چه کسانی باید این عمل را انجام دهند و چهره خود را زیبا کنند. افرادی برای تزریق ژل لب و یا عمل جراحی پروتز آن مناسب هستند که دارای لب هایی بسیار باریک و نازک بوده و جلوه لب ها در چهره آن ها بسیار کم می باشد. با این که این ویژگی ممکن است کاملا خدا دادی باشد اما موجب شده تا چهره از جذابیت کمتری برخوردار باشد. همچنین ممکن است در اثر بروز حادثه ای لب ها دچار آسیب شده باشند و از حالت قبل خود کاملا کوچک تر و باریک تر شده باشند، که در این صورت می شود به راحتی و به وسیله عمل جراحی و این عوارض را به حالت اولیه و یا زیبا تر از آن تبدیل کرد

با افزایش سن نیز ممکن است که لب ها باریک و کوچک شوند و یا افتادگی هایی در آن ها و اطرافشان به وجود آید که با تزریقات ژل قابل ترمیم و بازگشت به حالت قبل خواهد بود. همانطور که می دانید وقتی سن انسان افزایش پیدا می کند، چربی های بدن به خصوص چربی های زیر پوست و تجزیه شده و بیشتر از حالت عادی که ممکن پوده تحلیل بروند، تحلیل خواهند رفت و موجب می شوند تا بسیاری از قسمت های بدن افت کند و دچاره افتادگی شود.

برای انجام پروتز و تزریقات مربوط به لب، بعضی افراد به کلینیک های تخصصی و بیمارستان ها مراجعه نمی کنند و پروتز لب در خانه را انتخاب می کنند که این مورد می تواند موجب پشیمانی در فرد شود چرا که ممکن است در حین انجام عمل اتفاقاتی رخ دهد که در خانه قابل جلو گیری نباشند و باعث شوند تا عوارض دیگری برای فرد ایجاد شود. همچنین در صورتی که فردی غیر حرفه ای و غیر متخصص کار تزریق و را انجام دهد، ممکن است تزریق به خوبی صورت نگیرد و نتیجه کار بسیار بد تر از حالت اولیه شود و نتیجه مطلوب و مورد نظر حاصل نشود.
پروتز برای هر دو لب انجام می شود اما بیشتر برای افزایش حجم لب بالا توسط بیماران و افراد مختلف درخواست می شود چرا که لب بالا در اکثر افراد نسبت به لب پایین باریک تر است و به علت ساختار رو به پایینی که دارد برای تزریق ژل بسیار مناسب تر است و بعد از انجام پروتز، جلوه بیشتری خواهد داشت که تاثیرات آن در چهره فردی که پروتز لب بالا انجام می دهد، کاملا قابل مشاهده خواهد بود

 

انواع پروتز لب

پرو تز لب انواع مختلفی نیز دارد که بر اساس عناوین متفاوتی، به دسته های مختلف تقسیم می شوند. یکی از انواع دسته بندی های تزریق و افزایش حجم لب ها، دسته بندی بر اساس مدت زمان ماندگاری پروتز لب می باشد و به کمک آن فرد می تواند تصمیم بگیرد تا کدام نوع پروتز را انجام دهد.
پروتز لب دائمی و موقت از انواع پروتز و تزریق ژل به لب ها هستند که هر کدام مزایا و معایبی خواهند داشت و می توان از هر دو نوع آن ها به خوبی بهره گرفت.

پروتز لب موقت معمولا برای افرادی انجام می شود که تا به حال این عمل را انجام نداده اند و برای اولین بار می خواهند که حجم لب های خود را افزایش دهند. در چنین افرادی از ژل موقت استفاده می شود که پس از مدتی این ژل در بدن توسط آنزیم های مختلف تجزیه شده و جذب خواهد شد. عمر این نوع پروتز به طور معمول حدود چهار تا شش ماه می باشد

اما پروتز لب دائمی برای مدت طولانی تری باقی می ماند و قیمت بیشتری دارد که بعد از مشاهده اثرات موقت بر روی لب های فرد، انجام خواهد شد. در این پروتز معمولا از تزریق چربی هایی که از بدن استخراج شده و بعد از پاک سازی به لب ها تزریق می شوند، استفاده خواهد شد. این نوع افزایش حجم در صورت بروز خطای انسانی توسط پزشک یا بیمار سخت تر از حالت موقت ترمیم و درمان خواهد شد و احتیاج به دقت بیشتری در تزریق و نگهداری خواهد داشت.

سایر گالری ها